• DOLAR

  TL
 • EURO

  TL
 • Altın

  TL
14 Aralık 2017 - Perşembe

Solucan Gübresi Üretimi Güneydoğu Anadolu’ya yayılıyor.

solucan-gubresi-uretimi-guneydogu-anadoluya-yayiliyorSolucan gübresi üretimi Güneydoğu Anadolu bölgesinde yayılıyor. irili ufaklı 100 den fazla üreticinin yer aldığı Gaziantep ve Urfa’daki üreticileri ve yeni girişimciler ile tarım mühendisliği öğrencilerini bilgilendirmek amacıyla bir dizi eğitim programları da uygulamaya geçiyor.
13 Haziran 2017 Salı 00:01

 Bu kapsamda Gaziantep Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi GÜSEM tarafından Filiz Biçici yönetimi altında sürdürülen Solucan Gübresi Üretimi Eğitim Programının konuk konuşmacısı Türkiye Solucan Gübresi Üreticileri Derneği Tosgeb Başkanı Rasim Aydın oldu. Aydın bu kapsamda GÜSEM’in Programına katılan girişimcilere ve öğrencilere bir konferans verdi.

3

Rasim Aydın konferansta yaptığı konuşmada, solucan gübresinin dünü ve bugünü, Solucan gübresindeki yükselişin nedeni? Solucan gübresi üretim zinciri hakkında ne biliyoruz ve solucan gübresinin hukuki durumu ile geleceği hakkındaki düşünceler neler başlıkları altında çeşitli bilgi ve düşüncelerini paylaştı. Konferansın ikinci bölümünde ise öğrencilerin sorularını yanıtladı.

45

Konferanstan sonra eğitime katılanlarla birlikte iftar yemeği yiyen Başkan Aydın, ardından Gaziantep’te solucan gübresi üretimi yapan ve aynı zamanda Tosgeb Derneği’nin kurucu üyesi olan Tarım Mühendisi Selçuk Zoroğlu’nun konuğu oldu.

6

Buluşmaya Urfa’nın Birecik ilçesindeki Heperatom Solucan Gübresi Üretgesinin sahibi ve Tosgeb Derneği’nin kurucu üyelerinden Tahir Şafak İncedal’da katıldı.

 

78910111213

Geceyi Gaziantep’te geçiren Rasim Aydın Cumartesi günü Urfa ilinin Birecik ilçesine geçerek Hiperatom Solucan Gübresi Üretgesini de ziyaret etti. Burada üretim yöntemi ve işlemler hakkında bilgi alan Aydın, ardından bir zeytin fidanı çiftliğini ziyaret etti ve burada solucan gübresi ile yürütülün zeytin fidanı üretimini yerinde gözlemledi.

141516

Teknik gezinin tamamlanmasından sonra ekip Halfeti’ye geçerek su altında kalan antik kenti ve oluşan baraj gölünde dinlence amaçlı bir geziye katıldı.YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

 • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı