• DOLAR

    TL
  • EURO

    TL
  • Altın

    TL
22 Ekim 2017 - Pazar

Microsoft göz tarama teknolojisini bir adım daha ileri taşıyacak

microsoft-goz-tarama-teknolojisini-bir-adim-daha-ileri-tasiyacak Windows Hello ile cihazlara göz tarama ve yüz tanıma gibi ek güvenlik önlemleri getiren Microsoft, son patentiyle bunu bir adım daha ileriye götürecek.

Akıllı cihazlar dudak okuma teknolojisiyle korunacak

akilli-cihazlar-dudak-okuma-teknolojisiyle-korunacak Akıllı cihazların güvenliğini sağlamak için geliştirilen biyolojik şifreleme sistemlerine uzmanlar tarafından bir yenisi daha ekleniyor.

Galaxy serisinde AKG'nin ses teknolojisi kullanılacak

galaxy-serisinde-akgnin-ses-teknolojisi-kullanilacak Samsung, AKG'nin ses teknolojisini Galaxy serisi akıllı telefonlarda sunarak multimedya deneyimini zenginleştiriyor ve kullanıcılara daha doğal seslerin keyfini çıkarma fırsatı veriyor.

Star Wars'taki teknoloji gerçek olmak üzere

star-warstaki-teknoloji-gercek-olmak-uzere Bilim adamları, büyük boyutlu lens ve projeksiyon sistemlerine gerek kalmadan yüksek kaliteli üç boyutlu imajları yansıtmayı sağlayan bir nano-malzeme geliştirdi.

HTC Ocean'da yepyeni bir teknoloji yer alacak

htc-oceanda-yepyeni-bir-teknoloji-yer-alacak HTC'nin 12 Ocak'ta tanıtmasını beklediğimiz HTC Ocean modelinin tanıtım videosu sızdı. YouTube’ta ortaya çıkan video telefonun önemli bir özelliğine işaret ediyor.

Türkiye yeni teknolojilerle tanışacak

turkiye-yeni-teknolojilerle-tanisacak Türkiye, Endüstri 4.0 dönüşümüne yönelik sanayinin çeşitli alanlarında yenilikçi uygulamalara gidecek.

Teknoloji Bankası’nda Türkiye merkez olacak

teknoloji-bankasinda-turkiye-merkez-olacak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk  Özlü, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nun, en az gelişmiş ülkelerin bilim,  teknoloji ve inovasyon kapasitelerinin güçlendirilmesi hedefine yönelik,

"Türkiye Teknoloji Buluşmaları" başlıyor

turkiye-teknoloji-bulusmalari-basliyor "Türkiye Teknoloji Buluşmaları" 22 Aralık 2016’da toplamda 22 konuşmacının katılımıyla Ankara'da gerçekleşecek.

Nanoteknoloji Merkezi Ankara’da kuruluyor

nanoteknoloji-merkezi-ankarada-kuruluyor Ankara Kalkınma Ajansı ve Hacettepe Üniversitesi Teknokent, “Nanoteknoloji Araştırma Merkezi’nin Kurulması Amacıyla Fizibilite Çalışmasının Yapılması” projesi imzaladı.

Citroen C3 teknolojide çığır açtı!

citroen-c3-teknolojide-cigir-acti Citroen, 2002'den bu yana 3,5 milyondan fazla satılan modeli C3'ü yeniledi. Entegre kameralı yeni Citroen C3, 1.2 litrelik benzinli ve 1.6 litrelik dizel motor seçenekleri ve 52 bin 250 liradan başlayan

Bilişim Teknolojileri Zirvesi 2016

bilisim-teknolojileri-zirvesi-2016 Merakla beklenen Bilişim Teknolojileri Zirvesi 2016 için konuşmacılar belli oldu ve kayıt süreci başladı.

Gol çizgisi teknolojisi arıza yaptı!

gol-cizgisi-teknolojisi-ariza-yapti İtalya'daki Genoa-Sampdoria maçında çizginin dışına düşen topa Şahin Gözü gol sinyali geçince ortalık karıştı.

Cüneyt Çakır'dan 'gol' teknolojisi

cuneyt-cakirdan-gol-teknolojisi UEFA Şampiyonlar Ligi E Grubu’nda 3. hafta maçında Bayer Leverkusen, Tottenham’la evinde 0-0 berabere kalırken, Cüneyt Çakır’ın gol çizgisi kararı maçın önüne geçti.

50 yıllık el süpürgecisi teknolojiye direniyor!

50-yillik-el-supurgecisi-teknolojiye-direniyor Bartın’da 50 yıldır el süpürgesi yapıp satan süpürge ustası, süpürge yapımından gelişen teknolojiye ve satışların azalmasına rağmen vazgeçmiyor.

5G Teknolojisinde Bizi Neler Bekliyor

5g-teknolojisinde-bizi-neler-bekliyor 2020’li yıllarda erişebileceğimiz 5G Teknolojisinde ne gibi detaylar olacak

Intel USB-C Teknolojisini Savunuyor

intel-usb-c-teknolojisini-savunuyor Bu sene 3.5mm kulaklık girişi teknolojisini artık yavaş yavaş geride bırakmaya başladık ve Intel bunun yerine USB-C girişini yerleştirmeye çalışıyor.

Huawei Mate 9 Süper Hızlı Şarj Teknolojisi ile Tanışın

huawei-mate-9-super-hizli-sarj-teknolojisi-ile-tanisin Akıllı telefonların en büyük sorunu “şarj” çok yakında tarih olabilir. Huawei Mate 9 Süper Hızlı Şarj Teknolojisi ile tanışmaya hazır mısınız?

Türkiye 5G teknolojisine hazırlanıyor

turkiye-5g-teknolojisine-hazirlaniyor TÜBİTAK, 5G teknolojilerin tasarlanması ve prototiplerinin geliştirilmesine yönelik projelere destek verecek.

Çin’e, Kore’ye teknoloji satıyor

cine-koreye-teknoloji-satiyor Vestel, ilk çeyrekte büyümesini artırırken, ihracatta da vites yükseltti. 152 ülkeye ihracat yapan firma yeni ülkelere bakıyor. Hatta elektroniğin ana üreticisi ülkelere fırın pazarlıyor

Teknoloji modaya uydu!

teknoloji-modaya-uydu HP Türkiye, moda markası Harvey Nichols’la işbirliğine imza atarak Premium serisi dizüstü bilgisayarları HP Spectrex360 ve Envy 13’ü, bir defileyle satışa çıkardı. Ayrıca bu ürünler Harvey

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL